1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi Oy Verdi, Puan : 5,00 out of 5)

Eticaret Seo Nasıl Yapılır?

Eticaret Seo Nasıl Yapılır?

Eticaret seo nasıl yapılır ? Gün geçtikçe e ticaret firmalarının sayısı artmakta ve rekabet küçük, büyük demeden  her sektörler de yaşanmaktadır. Ürün satışının mağaza usulu ile kolayca yapıldığı günümüzde E-ticaret sitelerinin de profesyonel yönetime ihtiyacı vardır. Kimi işletmeler kendi bünyesinde çözümler bulmaya gayret gösterse de maliyet hesabı nedeni ile genelde Seo Ajansı şirketlerinden hizmet almaktadır. Seo Uzmanıyız ekibi olarak E Ticaret sitelerine hangi yazılım türü olursa olsun profesyonel hizmet vermekteyiz.

Reklam bütçesi kısıtlı olan ve sitenin hem yönetimi hemde seo çalışmaları için kendi çözümlerini üretenlere Eticaret Seo Nasıl Yapılır? yazımızda kısa bilgilendirmeler yapacağız. Kendi tecrübeleriniz eşliğinde dikkat edeceğiniz bazı detaylar daha hızlı ve doğru ilerlemenizi sağlayabilir. Ancak projeniz büyük bir kesime hitap ediyor ve beklentinizde büyükse E-Ticaret Seo Çalışması için bir uzman ile profesyonelce ilerlemenizi tavsiye ederiz. 

Eticaret Seo Nasıl Yapılmalı
Eticaret Seo Nasıl Yapılmalı

Eticaret Sitenin Başlığı (Title) ve Açıklaması (Description) Nasıl Olmalı?

Eticaret Seo Nasıl Yapılır sorunuza site başlığı ve açıklama bölümü ile başlayalım. Site başlığı kesinlikle önemsenmesi gereken bir alandır. Sadece marka adınızın başlık alanında geçmesi sizlere arama motorlarında üst sıralarda olmanıza yeterli olmayacaktır. Karakter sayısı 57’yi geçmeyecek şekilde anahtar kelimelerinizin de geçeceği bir başlık seçmelisiniz. Başlık kısmında ayraç da kullanabilirsiniz. Açıklama (description) bölümüde yine seo için en önemli alanlardır. Bu alan için de 160 karakteri geçmeyecek bir tanıtım metni hazırlamalısınız. Bu metin içinde mutlaka satışını yaptığınız ürünlerin isimleri geçmelidir.

Ürün sayfalarınızda ve Kategori bölümleriniz içinde başlık ve açıklama alanlarını doğru yapılandırmalısınız. Ürünlerinizi eklerken içerisinde metin yoğunluğu ve ürün hakkında geniş bilgilendirme varsa açıklama alanını kimi zaman doldurabilir kimi zaman da boş geçebilirsiniz. Ürün sayısı çok olan firmalar genelde bu alanı iş yükü nedeni ile boş geçmektedirler. Şayet ürünlerde metin çok az olup fotoğraf çoksa bu alanlar kesinlikler doldurulmasını önermekteyiz.

E Ticaret Sitenize Blog Bölümü Açın

E ticaret sitenize sadece ürün yükleyip bırakmayın. Sitenize blog alanı açıp sürekli ilgi alanlarınız ile ilgili farklı makale ve paylaşımlarda bulunun. E-ticaret siteniz için wordpress blog oluşturabilir ve her gün planlı şekilde ilerleyebilirsiniz. Blog açarken Subdomain (alt domain) açmak yerine Subfolder (alt klasör) açabilir ve daha fazla katkı alabilirsiniz. Daha önceki yazımız E Ticaret Seo Çalışması yazımızda teknik detaylara değinmişti. Dilerseniz Seouzmaniyiz.com içerisinde ilgili yazıları okuyabilirsiniz.

Eticaret sitelerinin Dış Mecralar da Tanıtılması Nasıl Yapılır?

Sadece site içinde doğru yapacağınız işlem ve ayarlar ile de siteniz sıralama da yükselmeyebilir. Rekabet düzeyi yüksek olan sektör ve kelimelerde daha fazla çalışma yapmalısınız. Site içi çalışmalarınızı site dışı çalışmalarla entegre şekilde yapılandırmalısınız. Dünya da popüler olan 50’yi geçen sayıda sosyal platform bulunmaktadır. Sitenizi buralar da özgün yazılarınız ile tanıtabilirsiniz. Bu tanıtımlardan sitenize gelecek ziyaretler belki satışlarınız için çok büyük etki yaratmasa da sitenizin kalitesinin yükselmesine katkı verecektir. Bunun dışında E ticaret sitenizin kategorisine uygun blog sitelerden tanıtım yazıları yayınlayabilirsiniz. Eticaret seo nasıl yapılır yazılarımıza bu içerik ile başladık ve bundan sonra da sürekli paylaşımlarımız olacaktır.

Haber ve Ürün tanıtım siteleri içinde makale hazırlayabilir ve yayınlatabilirsiniz. Bütçeniz doğrultusunda bir çok ulusal haber sitesi ülkemizde bu hizmeti vermektedir. Ancak tüm bu çalışmalarınız belirli bir analiz ile yapılmalıdır. Kimi siteler oldukça kalitesiz olup yarardan çok zarar da verebilmektedir.

Author:
Seo Uzmanıyız sizlere en zor alanlarda da kısa sürede yükselmenize olanacak sağlayacak profesyonel destek vermektedir. Seo uzmanı arayan site sahipleri, ziyaretçi trafiği üst sıraya çıkarmak isteyenler, sitesinden daha fazla gelir ve müşteri hedefinde olanlar için Seo Uzmanı hizmetimiz tüm ülke genelinde bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzmanımıza Sorun