1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi Oy Verdi, Puan : 5,00 out of 5)

Hangi Kelimeler de Seo Yapmalıyım?

Hangi Kelimeler de Seo Yapmalıyım?

Web sitenizi kendiniz yönetmeye karar verdiyseniz ve seo çalışmasını da yine kendiniz yapacaksanız Hangi Kelimeler de Seo Yapmalıyım? yazımız tam size göre. Belirli aralıklarla vakit ayırıp araştırma yapabilen her site sahibi bireysel hatalarını minimize edebilir. En doğru şekilde başlamak için ve sitenizin doğru kitleye ulaşması için anahtar kelimelerin seçimine dikkat etmelisiniz.

Kelime seçimi sitenizin ticari hacmi için son derece önemlidir. Bu nedenle Anahtar kelimeleri belirlerken mutlaka aranma hacimlerine göre bir liste oluşturmalısınız. Seo çalışmanızı buna göre planlamalı ve yapılandırmalısınız. Kelimelerin aylık hacimlerini görerek hedef kelimelerinizi belirlemeleri seo da zamanı daha verimli kullanmalısınız. 

Anahtar Kelimeleri Nasıl Bulacağım?

Her ne kadar firma veya şirket sahibi olarak müşterilerinizin sizleri nasıl bulduğu biliyorsanız da Google’un bizlere sunduğu datalardan faydalanmalıyız. Google Anahtar kelime bulucu ile sizi ilgilendiren alanlarda hangi kelimenin daha çok arandığını sayı olarak bulabiliriz. Bunun için yapmanız gereken gmail hesabınız ile google ads hesabına giriş yapıp kayıt olmanız gerekmektedir.

Google reklam platformunda bulunan anahtar kelime analiz sekmesi genelde tüm seo uzmanı ve danışmanlarının sürekli kullandığı bir bölümdür. Bu alanda tam hedefleyeceğiniz kelimeleri bulabileceğiniz gibi farklı varyasyonlar ve size katkı sağlayacak onlarca farklı anahtar kelimeye ulaşabilirsiniz. Ayrıca kelimelerin aylık aranma sayılarını görebildiğiniz gibi 12 aylık periyotlarda hangi ay daha fazla aranma hangi ay daha az olduğunu da tablo şeklinde görebilirsiniz.

Seo çalışması için Anahtar kelime bulucu ve planlama bölümünde sınırsız arama yapabilir, kelimelerin listesini excel formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Anahtar Kelimelere göre Seo nasıl yapılır?

Seo teknikleri arasında yer alan bir yöntem de tamamen Anahtar kelimelere göre yapılan çalışmalardır. Ancak her seo uzmanı farklı yöntem ve teknik kullanmaktadır. Kelime bazlı seo çalışması uzmanlar tarafından sıkça kullanılan bir pazarlama yöntemi olduğu gibi kelimede sınır koymadan çalışan ve hedefe ulaşan uzman sayısı da oldukça fazladır.

Her sektörde mutlaka en az bir kaç tane anahtar kelime vardır. Kimi sektörler de ise bu sayısı yüzlerce sayıya da ulaşabilir. Örneğin bir E-ticaret giyim alışveriş sitesinin anahtar kelime sayısı binlerce farklı varyasyon kelimeyi barındırabilir. Giyim bir anahtar kelime iken erkek, bayan, çocuk, bebek giyim ile ilgili binlerce kelime türetilebilmektedir.

Seo Uzmanıyız ekibi olarak seo çalışmasına başlarken ilk hedefinizin aranma hacmi en yüksek kelimelerden başlamamanız yönündedir. Uzun vadede hedefiniz elbette en fazla aranması olan kelime olacaktır ancak yeni bir sitede direk en yüksek kelimeye yönelmek her zaman avantajlı olmaz. Aranma hacmi düşük kelimelerle sitenize hemen ziyaretçi alabilirsiniz. Bu tür çalışma sitenizin en azından belirli bir süre ön sayfalarda görünmesini sağlayacak ve hit katkısı verecektir. Ufak aranma sayısı olan kelimelerden başlayıp zor olanlara geçmek daha kolay bir çalışma olacaktır.

Hangi Kelimeler de Seo Yapmalıyım? yazımıza dilerseniz sizlerde aşağıdaki kısımdan yorumlarınızla destek verebilir ve görüşlerinizi ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Author:
Seo Uzmanıyız sizlere en zor alanlarda da kısa sürede yükselmenize olanacak sağlayacak profesyonel destek vermektedir. Seo uzmanı arayan site sahipleri, ziyaretçi trafiği üst sıraya çıkarmak isteyenler, sitesinden daha fazla gelir ve müşteri hedefinde olanlar için Seo Uzmanı hizmetimiz tüm ülke genelinde bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzmanımıza Sorun