1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kişi Oy Verdi, Puan : 5,00 out of 5)

Seo Çalışması

Seo Çalışması

Rekabetçi bir sektörde bulunuyorsanız mutlaka siteniz için düzenli bir Seo Çalışması içinde olması gerekmektedir. Bu çalışmaları kendiniz de yapabileceğiniz gibi dilerseniz Seo Uzmanı desteği alarak ücretli olarak da yaptırabilirsiniz. Seo çalışması içinde bir çok birim bulunmaktadır. İçerik yazmak, makale eklemek, Site içi Link inşaası kurmak olduğu gibi site dışı yapılacak çalışmalarda bu çalışmanın içinde yer almaktadır. Bugüne kadar seo çalışması yapmış olup gerekli sıçramayı siteniz göstermediyse muhakkak ki yanlış giden birşeyler ve eksik yapılan çalışmalar vardır. Yazımızda sizlere yarımcı olması için bir kaç detaya değineceğiz.

Site içi Seo Çalışması Nelerden Oluşur?

Seo çalışması yapmak
Seo çalışması yapmak

Bunu iki türde düşünebiliriz. Birincisi yeni bir domainde yapılacak Seo çalışmalarıdır. Web tasarımının bitişi ile beraber vakit kaybetmeden arama motorları tarafından index almadan sitemizin seo ayalarını en doğru şekilde yapmalıyız. Bu ayarlar içinde Meta Tag, Url Yapısı,  Kategorilendirme, Menüler, Footer düzeni tam uyumlu olarak ayarlanmalıdır. Yanlış ve eksik başlanan her Seo çalışması zaman içerisinde sürekli değişiklikler gerektirmekte ve sitenizde bir türlü istediği performansı verememektedir. Bu konuda internet üzerinde yayınlanmış bir çok yazı-yayın bulabilirsiniz. Seouzmaniyiz.com içerisinde de zaman içerisinde bu ayarların nasıl yapılacağı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

İkinci tür çalışmalar ise eski bir domain üzerinde yapılacak seo çalışmalarıdır. Burda da daha önce bir çok kullanıcı yada seo danışmanı tarafından değiştirilmiş olan yapıların elden geçmesi gerekmektedir. Eğer çalışma yaptırıp siteniz beklenen sıralamayı almıyorsa bu ayarlardan başlayarak optimize işlemi başlamalıdır. Bu ayarların en doğru şekilde düzenlendiğinden eminseniz bundan sonraki aşama sitemize ekleyeceğimiz içeriklere gelmektedir. Eklenen içeriklerde karakter sayısı, iç linkleme, anahtar kelime yoğunluğu, resim kullanımı, video kullanımı her detay oldukça önemlidir ve kurallara uygun olarak yapılmalıdır. Sitenizde yaptığınız çalışmalar buraya kadar sorunsuz ise site dışı çalışmalarla bunu desteklemelisiniz.

Seo Çalışması Sabırla yapılmalıdır

Kısa vadede kolay kolay sonuç almak Seo Çalışmalarında çok görülen sonuç değildir. Sabır en büyük etkendir. Seo uzmanı olarak şimdiye kadar ülkemiz genelinde çok farklı sektörlerden ufak işletmelerden ve ülkemizde büyük hacimli firmalara kadar seo çalışması yaptık ve oldukça başarılı sonuçlar aldık.

Site Dışı Seo Çalışmaları Nelerdir?

Seo çalışmaları
Seo çalışmaları

Seo Uzmanlığının önemli bir bölümünü de dış çalışmalar oluşturmaktadır. Sitenizin arama motorları tarafından belirli bir kalitede değer görmesi için bir çok farklı türden siteden ve platformdan bağlantı, backlink yani yönlendirme almalıdır. Dış linkler uzun yılladır kulanılan çözümlerdir.

Eskiye oranla her ne kadar etkisi azaldığı düşünülsede Seo çalışması içinde önceli bir yere sahiptir, vazgeçilmez bir çalışmadır. Yine bugüne kadar bir çok  yazılmış makalelerde olduğu gibi şu sitelerden link alın, şunlardan almayın, şu sitenin pagerank değeri düşük ordan alın, burdan almayın gibi bir çok kafa karıştırcak durum oluşmuş durumdadır. Eğer bu alanda yeni iseniz bu çok canınızı sıkacak bir durum olacaktır. Burda seo uzmanı olarak sizlere önerimiz çok abartılmadan belirli periyotlarda siteniz içerik aldıkça spam ve illegal sorunu olmayan sitelerden bağlantı almanızdır.

En çok söylenen kendi alanınızdaki sitelerden link alın önerisi hem kolay değildir hemde beklediğiniz kadar sizlere çözüm üretmeyebilir. Bu nedenle bir çok farklı mecradan sitelerinize faydalı linkler alabilir ve anahtar kelimelerinizde seo çalışmanıza destek verebilirsiniz. Dış Seo çalışmasında geçen bazı tabir ve çalışma yöntemleride tanıtım yazısı, imleme, pingleme, bookmark, backlink, hack link, forum tanıtımları, mail link, yorum link, profil link gibi terim ve çalışmalardır.

Seo Çalışmasının Süresi Ne Kadardır?

İster profesyonel bir firmadan hizmet alın yada isterseniz kendiniz bireysel çözüm arayın bu çalışma süreklilik istemektedir. Seo çalışması sitenizden uzun yıllar faydalanmak sitiyorsanız site ile beraber yürümesi gereken bir işlemdir. Şayet siteniz çok da rekabetçi bir alanda değilse belirli aralıklarla seo çalışması yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

Siteniz bir türlü sıralamarda yükselmiyorsa mutlaka sizlerde çözüm aramaya başlamışsınızdır. Bu araştırmalarda tahminimizce mutlaka denk gelmişsinizdir ki bir çok forum sitelerinde backlink veya Seo Paketleri denen paylaşılar veya satışlar yapılmaktadır. Bu tür çalışmalar bilmelisiniz ki anlık bir seferlik çalışmalar olup basit düzeyde yapılmış ve çok düşük hatta hiç rekabeti olmayanların tercih ettiği yada faydalanması gereken yöntemlerdir.

Dünyada sayısız sektörde tahmini mümkün olmayan web sitesinin varlığını düşündüğünüzde bir kaç ufak backlink ile sitenizin bir anda yükselmesi düşünülemez. Ülkemiz içinde bu geçerlidir. Türkiyede de neredeyse rekabeti omayan sektör kalmamıştır diyebiliriz. Her alanda ve sektörde onlarca site aynı kelimelerde üst sıralarda yer almak istemektedir. Burada da arama motorları kullanıcıya en zengin içerikleri olan ve en iyi referans paylaşımları olan siteleri önde göstermektedir. Seo çalışması için mutlaka uzman desteği almanız gerekecektir.

Author:
Seo Uzmanıyız sizlere en zor alanlarda da kısa sürede yükselmenize olanacak sağlayacak profesyonel destek vermektedir. Seo uzmanı arayan site sahipleri, ziyaretçi trafiği üst sıraya çıkarmak isteyenler, sitesinden daha fazla gelir ve müşteri hedefinde olanlar için Seo Uzmanı hizmetimiz tüm ülke genelinde bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzmanımıza Sorun