1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kişi Oy Verdi, Puan : 5,00 out of 5)

Seo Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Seo Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Seo optimizasyonu nasıl yapılır sorusunun cevabını herkes aramakta ancak bu işin uzmanlarının farklı görüş ve yöntemleri ile karşılaşmaktadır. Bizlerde sizlere temel bir kaç detayı basit yazımızda anlattık. Seo çalışamsının bir kuralı ve kitabı olmadığı gibi her uzmanın çalışmalarındaki başarılar çerçevesinde doğruları olduğunu unutmayınız. Her geçen gün önemi daha fazla artan Seo çalışmalarında web sitenin başlangıç ayarları oldukça önemlidir.

Arama Motoru Optimizasyonunun kısa adı olan Seo için web sitenin gerekli koşulları taşıması gerekmektedir. Bunun içinde işe başlamadan önce kesinlikle web site ayarları doğru yapılandırılmalıdır. Seo Optimizasyonu Nasıl Yapılır ? yazımızda hem web site başlangıç ayarları hemde seo ya başlarken nelere dikkat edileceği hakkında kısa bilgilendirmeler yapacağız.

Seo detaylarına geçmeden önce Web sitemiz ayarlarının nasıl olması gerektiğinden kısaca bahsedelim. Çok fazla tecrübede gerektirmeyen bu işlemler hakkında kendinizde kısa araştırmalar yaparak doğru adımları atabilirsiniz.

Web Site Başlığı (Title) Düzenlemesi

Site başlığı hizmet verdiğiniz alanla ilgili terimler içermelidir. Seo çalışmasına katkısı her ne kadar tartışılır olsa da bir çok Seo Uzmanı bu ayrıntıya dikkat etmektedir. Kimi web site sahipleri tamamen kurumsal görünmek adına Başlık bölümünde sadece firma adı ve marka adı geçirmektedir. Kimi firmalar ise site başlığı kısmında bizce doğru olan sektörü ile alakalı terimleri de geçirmektedir.

Site başlık kısmında bir diğer çok yapılan hata ise başlığı sürekli değiştirmektir. Buda arama motorları başta Google olmak üzere çoğu için pek sevilmeyen bir durumdur. Arama motorlarında taranmış, index almış bütün sayfalarınızın başlığı da sürekli yenilenmekte ve sıra kayıpları yaşaması da normal hale gelmektedir.

Seo Optimizasyon
Seo Optimizasyon

Site Açıklama Bölümü Düzenlenmesi ( Description)

Seo Optimizasyonu Nasıl Yapılır? sorusunun cevabını arayanların en çok dikkat edeceği alanlardan biri de site açıklama kısmıdır. Keyword kullanımının Google tarafından değersizleşmesinden sonra çok daha fazla öneme sahip olan bölümdür. Bu bölümde genelde yapılan hatalar kısa yazılar yazılması, yapılan iş veya verilen hizmet ile değil markanın tanıtımına göre metin yazılmasıdır. Seo Uzmanıyız olarak önerimiz bu alanda siteniz hizmetlerinden bahsetmeniz ve anahtar kelimelerinizi bu bölümde geçirmenizdir.

Seo çalışmasına Uygun Url Yapısı Kullanılması

Seo optimizasyonu nasıl yapılır sorusunda sitenin url yapısı büyük önem taşır. Her web sitenin url yapısı seo ya direkt etki etmektedir. Web siteniz hangi yazılım ve kodlama ile yapılmış olursa olsun url yapısına dikkat etmeniz gerekmektedir. E-Ticaret Yazılımı url yapıları diğer kurumsal site yazılım yapılarına göre daha karmaşıktır. Url yapısı içerisinde otomatik verilen ürün kodları yapıyı değiştirmektedir.

Karmaşık Url yapısı Hata mıdır? sorusunu sorduğunuzu düşünerek yanıt vermeye çalışalım. Web sitenizin çalışmasına herhangi olumsuz bir katkısı bulunmaz. Bu tarz karmaşık yapılar ile seo çalışılmaz da elbette ki denilemez ancak rekabetin son derece yüksek olduğu günümüzde temiz url yapıları her zaman daha büyük avantaja sahiptir.

Yazı ve Sayfa Metinlerinin Seo ya uyumu Nasıl Olmalıdır?

Bariz bilinen bir gerçek vardır ki oda sitenin içerisinde bulunacak içerik kalitesinin yüksek olmasıdır. Yani siteye yükleyeceğiniz yazılarınızın ziyaretçilere faydalı, okunabilir ve ihtiyacı karşılayacak düzeyde olmasıdır. Her yüklediğiniz içerik kesinlikle bilgi vermeli ve ziyaretçiyi uzun süre tutabilmelidir. Kısa bilgiler, yanıltıcı yazılar ve ilgisiz yazılar gelen ziyaretçinin kısa sürede siteyi terk etmesine neden olacak ve buda sizlere daima eksi puan yazacaktır. Web siteniz her ne kadar yüksek ziyaretçi alıyor olsa da giren kişinin çabuk çıkması kaliteyi düşüreceğinden siteniz rekabetçi gücü de günden güne zayıflayacaktır.

Sitenize ekleyeceğiniz yazılar kesinlikle site amacı ile uygun olmalıdır. Seo çalışmasına uyumlu olması için metin karakter sayısı, anahtar kelime kullanımı, başlık ve alt başlık kullanımı kesinlikle doğru yapılmalıdır.

Seo Optimizasyonu Nasıl Yapılır? sorusuna 3 başlıkta cevap vermeye çalıştık. Elbetteki bir çoğunuz için yeterli gelmeyecektir. Seo Uzmanıyız ailesi olarak tüm ziyaretçilerimizi bilgilendirici yazıları bugüne kadar paylaştık bundan sonrada paylaşmaya devam edeceğiz. Sayfa alt kısmında bizlere soru, görüşü ve önerilerinizi yazmayı unutmayınız.

www.seouzmaniyiz.com

Author:
Seo Uzmanıyız sizlere en zor alanlarda da kısa sürede yükselmenize olanacak sağlayacak profesyonel destek vermektedir. Seo uzmanı arayan site sahipleri, ziyaretçi trafiği üst sıraya çıkarmak isteyenler, sitesinden daha fazla gelir ve müşteri hedefinde olanlar için Seo Uzmanı hizmetimiz tüm ülke genelinde bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzmanımıza Sorun