Hedefe çabuk ilerlemek ve geride eksik bırakmamak adına her detaya dikkat etmek gerekmektedir. Seo Uzmanları için Rakip Analizleri de bu detayların içerisinde önemli bir yer teşkil etmektedir. Daha önceki yazılarımızda bir çok defa bahsettiğimiz gibi bir çok kişi Seo Uzmanı olduğunu iddia edebilir ancak bir çoğu da yeterli bilgiden eksik olabilmektedir. Her Seo çalışmasını bir bütün içerisinde değerlendirmekte fayda vardır. Rakiplerin analizleri de gözden kaçırılmayacak çok önemli bir ayrıtıdır. Hafife almak, rakibimi kolay geçerim diye düşünmek her zaman pek mümkün olmayacaktır. Belirli analizlerle tüm rakiplerinizi detaylı takip ederek onları geride bırakmak ise Seo uzmanının yapacağı özel çalışmalarla mümkün olacaktır.

Seo Uzmanı

Rakipleriniz Nasıl Seo yapıyor?

Seo Uzmanları için rakip Analizleri yapmak bazen zorlu kelimelerde gerekmektedir. Profesyonel kişiler çok gerek duymasada sektörde yeni olanlar veya site sahiplerinin bu konuda belirli analizleri yapması fayda sağlayacaktır.
Seo Uzmanı

Rakip Analizine İhtiyaç Var Mıdır?

Seo uzmanı Neler Bilmeli?

Projeye bağlı olarak buna çok daha rahat yanıt verilebilir. Zorluk derecesi çok yüksek olan Anahtar kelimelerde Seo çalışması için ciddi bir rakip site analizi ve seo uzmanı analizi gerekebilmektedir. Her ne kadar profesyonel bir uzmanın kendine özel teknikleri ve yöntemleri olsada Rekabetçi kelimelerde Benzer sitelerin analizlerine ihtiyaç duyulabilmektedir. Bizler de seouzmaniyiz.com ekipleri olarak proje özelliğine göre çalışmalarımızda rekabet gücüne göre bu çalışmada bulunmaktayız. Çok detaylı rakip analizi yapmakta ve buna göre çalışmalarımıza değer katabilmekteyiz. Ancak bizim analizlerimizdeki amaç genelde diğer sitenin uzmanının çalışma teknik ve yöntemleri üzerine değil, web site kullanıcı deneyimi ve ziyaretçilerinin analizlerinden oluşmaktadır.

Bir Seo Uzmanı Rakibini Nasıl Analiz Etmelidir?

Seo Uzmanı

Aynı sektör ve benzer kelimeler için yarıştığınız rakibizini geçmek için onun attığı adımların birebir kopyasını yapmak gerekmez ancak ne yaptığı hakkında bilgi sahibi olmak sizlerin bu alanda daha üst seviye çalışma yapmanıza teşvik etmektedir. İlk akla gelen nerelerden Backlink alındığıdır, ancak bu tabiki de yeterli omayacaktır. Bir çok seo uzmanında olduğu gibi site kodlaması ile başlanması gerekmektedir. Seo Çalışmasında rakibiniz sizden önce yerini kelimesinde almışsa bu sadece aldığı bağlantılarla olması gerçekçi olmayabilir. Kodlama da kullandığı yöntem ve teknikleri görmek vede bunları analiz edip bir sonuç çıkarmak gerekmektedir. İçerik özellikleri, Kategori şeması, index, site otorite puanları ve değerleri gibi başka bir çok detay analiz edilebilmektedir. Seo Uzmanları için Rakip Analizleri önerilerimizde sizlere Seo uzmanlığı yolunda paylaşımlarda bulunmaya devam edeceğiz.

Seo Uzmanları için Rakip Analizleri yayınımıza puanlama ile katkı veriniz.

KaydetKaydet