1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi Oy Verdi, Puan : 5,00 out of 5)

Yeni Site için Seo Nasıl yapılır?

yeni site için seo nasıl yapılır

Yeni Site için Seo Nasıl yapılır? yazımızda sıfır bir domain ile seo başlangıcı nasıl olmalıdır hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Bir çok kullanıcı, site sahibi mevcut domainlerinde belirli bir süreç sonrasında arama motorlarında istedikleri sıralamayı yakalayamayınca yeni siteler açmaktadırlar. Belirli bir süreyi almış olan domainler ile yeni alınmış bir domain için yapılacak seo çalışmaları birbirinden oldukça farklı olmalıdır.

Yeni Site Domain Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Önceki yazımızda da bahsettiğimiz gibi domain içinde anahtar kelimelerin olmasının etkisi azımsanmayacak derece büyük ve önemlidir. Ancak burda da dikkat gerektiren çok önemli bir ayrıntı vardır. Sektörünüze bağlı olarak aynı benzer domainleri türetip yola çıkmak her zaman beklenen etkiyide vermeyebilir. Seo Uzmanı olarak önerimiz Domain alımlarınızda anahtar kelimeniz yanına benzersiz firma adınızı eklemenizin oldukça faydasını göreceksiniz.

Yeni Sitelerde Url yapısı Nasıl olmalıdır?

Yeni site için nasıl seo yapılır sorusuna en net verilecek cevaplardan birimde url yapı kısmıdır. Url yapıları yanlış tercih yapılması nedeni ile bir çok kez kullanıcılar tarafından değişikliğe uğramaktadır. Buda sitelerinizin bir türlü istenen şekilde yükselmesini engelemektedir. Eğer yeni bir domain ve yeni yayın hayatına başlayacak bir siteniz varsa kısa bir araştırma ile projenize en uygun url yapısını bulabilirsiniz. seouzmaniyiz.com/124.seo-ipuclari?bcd gibi url yapıları yerine seouzmaniyiz.com/seo-ipuclari.html veya seouzmaniyiz.com/seo-ipuclari/ yapısını Google arama motoru tarafından daha fazla ilgi gören yapılarıdır.

Yeni Web Sitelerde İçerik Oluşturma

Yeni Siteniz için en önemli detaylardan biridir içerik oluşturmak. Sayfa içerikleri, Blog içerikleri oldukça düzenli ve kullanıcıların ilgisini çekecek, aranma hacmi yüksek ve sitenizin otoritesini artıracak kalitede içerikler olmalıdır. Ülkemizde milyonlarca sitenin olduğu biliniyor ancak sayısız adette kalitesiz içerik barındıran ve hiç bir değer oluşturmayan Çöp site diyebileceğimiz siteler bulunmaktadır. Google arama motoru kullanıcı deneyimine en yüksek önemi verdiğini defalarca belirtmiş ve bizleri, site sahiplerini daima kaliteli içerik oluşturmaya yönlendirmiştir. Sizde birbirine benzer alt sayfaları yazılar ve blog bölümü oluşturmak yerine daha kaliteli içeriklerle sitenize yön verebilirsiniz.

Bölgesel Seo Çalışın

Eğer verdiğiniz hizmet belirli bir alana hitap ediyorsa Bölgesel seo çalışması yapmanız sizlere daha katkı verecek ve aynı zamanda hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır. Örneğin İstanbul da hizmet veren bir firmanız diğer bölgelerde bir ihtiyaç duymuyorsa İstanbula özel çalışmalar yapmanız daha etkili olacaktır. Bulunduğunuz bölgenin ihtiyaçlarına yönelik içerikler girmenin sıralamadan daha hızlı yükselmenize katkı sağlayacağı kesindir. Yeni site için seo nasıl yapılır yazımıza soru ve görüşlerinizle katkıda bulabilirsiniz.

Author:
Seo Uzmanıyız sizlere en zor alanlarda da kısa sürede yükselmenize olanacak sağlayacak profesyonel destek vermektedir. Seo uzmanı arayan site sahipleri, ziyaretçi trafiği üst sıraya çıkarmak isteyenler, sitesinden daha fazla gelir ve müşteri hedefinde olanlar için Seo Uzmanı hizmetimiz tüm ülke genelinde bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzmanımıza Sorun