1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kişi Oy Verdi, Puan : 5,00 out of 5)

E-Ticaret Seo Çalışması

E-Ticaret Seo Çalışması

E-Ticaret seo çalışması rekabetin daima yüksek olduğu online alışveriş sektörü için olması gereken ancak oldukça zorlu bir çalışma bütünüdür.  Seo çalışmaları yapılan bir çok web sitesi ve kodlama yapısı bulunurken günden güne artan e-ticaret siteleri içinde seo çalışması yapılmaktadır. Ancak Blog ve Kurumsal Firma sitelerinin aksine kod yapısı ürünler nedeni ile değişik olan e-ticaret yazılımlarından bazen istenilen E-Ticaret Seo Çalışması hedefe ulaşmamaktadır. Ayrıca ülkemizde hizmet veren büyük alışveriş siteleri ve yurt dışı merkezli e ticaret siteleri ile de rekabet oldukça zorlu geçmektedir. Peki E-Ticaret Seo Çalışması en etkili ve doğru nasıl yapılmalıdır? Kısa sürede üst sıralara çıkmak mümkün müdür? kendi bünyeniz de bir Seo çalışması mı? yoksa bir ajans ile mi çözüm bulmalısınız? tüm bu soruları yazımızda sizler için yanıtlıyoruz.

Yazımıza başlamadan önce bilmeniz gereken şudur ki seo işlem ve uygulamaları her uzman ve kullanıcı için farklıdır. Her ne kadar şimdiye kadar kalıplaşmış kesin doğruya yakın uygulama ve işlemler olsada bir çok seo uzmanı çalışmaları sırasında edindiği tecrübeler neticesinde doğruyu bulabilmektedir. Bir uzman için son derece doğru olan bir yöntem diğer bir Seo uzmanı için yanlış olabilmektedir.

E-Ticaret Seo
E-Ticaret Seo

E-Ticaret Seo için Kodlama Yapısı

Bir çok seo uzmanı eticaret seo çalışması uygulamasına başlamadan önce kod yapısına mutlaka dikkat eder. Kod yapısı içerisinde H Etiketleri kullanımı, Mevcut Url Yapısı, Yazılım içinde panel yönetim bölümünde seo için ayrılmış özel alanlar olmasına dikkat ederler. Gelin bunları tek tek inceleyelim!

E Ticaret H Etiket Kullanımı :  E ticaret yazılımı yapan bir çok firma 2019 yılına gireceğimiz şu günlerde dahi seo alt yapısına uyum konusunda sorun ve sıkıntı yaşamaktadır. Kodlama sırasında iş gücü ve tasarım fonksiyonu nedeni ile bunu entegre etmekten imtina edebilmekte veyahut sıradan bir çözümle geçiştirebilmektedir. Maalesef ülkemizde bir çok tüketici Seo konusunda başlangıçta çok fazla bilgi sahibi olmadığı için bu ayrıntıyı önemsemektedir. Ancak sitenin belirli bir süre kullanımı sonrasında seo çalışmasının ne kadar önemli ve etkili olduğunun farkına varıp eksikliğini bariz bir şekilde hissetmektedir. Binlerce ürün yüklenmiş siteler de sonrasında geri dönüşü kolay olmadığından sitelerinde değişiklik yapmak veya en başa da dönmek istemezler. Sonuç olarak da sürekli reklam vermek ve ciddi yıl sonu maliyetler ile karşılaşmak zorunda kalırlar.

Bir çok E ticaret yazılımında Ana sayfa h1 etiket kullanımı ya yoktur yada logo üzerinden kullanımı vardır. Çok ender doğru kullanımda bulunan e ticaret yazılımları bulunmaktadır. H Etiketleri kullanımı olmayan sitelere seo yapılmaz diyemeyiz ancak rakiplerle mücadele ve rekabette hızlı ve etkili olmak için H etiketlerinin kesinlikle doğru kullanılması önerilmektedir.

E-Ticaret Seo
E-Ticaret Seo

E Ticaret Yazılımları Url Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

E-ticaret seo çalışması için url yapısı oldukça önemlidir. Url yapısının karmaşık ifadeler ve karakterler oluşturması olumsuz bir etki yapmakta veya seo da hedefi kısa sürede yakalamaya engel olmaktadır. Son yıllarda url yapısını dikkate alan ve kod yapısına bunu uygulayan bir çok firma bulunmaktadır. Bazı E-ticaret platformları müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda bunu düzeltme olanağı vermektedir. Genelde açık kaynak kodlu olmayan bu yazılımlarda site sahiplerinin ilgili yazılım firması ile ticket yöntemi ile irtibata geçip url değişlik talebi de açabilirler. Ancak binlece ürünün sitede bulunduğunu düşünürsek url yapısının komple değişmesi google da index almış sayfalarınız, yazılarınız ve ürünlerinizin sıralamasını etkileyecektir. Eğer henüz yeni başlamışsanız buna kesinlikle dikkat edebilir ve erken davranabilirsiniz. Şayet oldukça fazla ürün yükleyip yinede yapınızı değiştirecekseniz google url kaldırma yöntemlerini gözden geçirmenizi yada uzman desteği almanızı önermekteyiz.

Firma Bünyesinde Personel ile E-ticaret Seo Çalışması Yapılır mı?

Bazı firmalar seo çalışmaları için firma bünyesinde personel çalıştırarak çözüm bulmayı denemektedir. Ancak bir çok şirket ve firma personel anlamında devamlılık yakalayamamaktadır. İşinde profesyonel bir seo uzmanı bir tek firma bünyesinde genelde çalışmak istemez. Firmalar ve şirketlerde Seo Uzmanın beklentisini karşılayacak düzeyde maaş ve ücret vermekten kaçınırlar. Bunun sonucunda da genelde Seo çalışmaları hakkında ortalama veya az bilgiye sahip kişiler bulmakta olup başlangıç düzeyinde seo yaptırmak durumunda kalırlar.

Sektörde Seo ile ilgili yeterli bilgi ve öneminin farkında olan firma, şirket ve üreticiler profesyonel uzmanlardan destek almakta çözümü bulurlar. Daha az maliyetli olan bu yöntem ile çalışmak bir çok şirkete göre çok daha doğru bir yöntemdir. Ancak her firma doğru uzmanı bulamayabilir. Bazen yıl içinde 3-4 kere farklı uzmanlarla da çalışılmak zorunda kalınabilir. Ancak kesinlikle pes etmeden en doğru seo uzmanı bulunana kadar aramaya devam edilmelidir.

Author:
Seo Uzmanıyız sizlere en zor alanlarda da kısa sürede yükselmenize olanacak sağlayacak profesyonel destek vermektedir. Seo uzmanı arayan site sahipleri, ziyaretçi trafiği üst sıraya çıkarmak isteyenler, sitesinden daha fazla gelir ve müşteri hedefinde olanlar için Seo Uzmanı hizmetimiz tüm ülke genelinde bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzmanımıza Sorun