1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi Oy Verdi, Puan : 5,00 out of 5)

WordPress Seo Uzmanı

wordpress seo uzmanı

Hızlı bir şekilde firmanızı arama motorlarında üst sırada görmek herkesin olduğu gibi sizinde öncelikli beklentinizdir. WordPress Seo Uzmanı olan firmamız sizlere bu konuda kısa bir bilgi paylaşımda bulunmaktadır. Sitemizi ziyaret eden kullanıcıların en çok aradığı ve merak ettiği bu seo türünde sizlere nelere dikkat edilmesi ve olmazsa olmaz bir kaç ayrıntıdan bahsedeceğiz. WordPress Seo ülkemizde en çok tercih edilen yöntem ve yazılım platformu olarak da öne çıkan kodlamadır. WordPress tabanlı web sitelerinin genel olarak sayısal ağırlığı son yıllarda oldukça artmıştır, bunda seo da daha çabuk tepki vermesi, kod yapısının uyumluluğu, kullanılan eklentiler ve pratik kullanımlı olması diyebiliriz.

WordPress Seo Uzmanı Hizmetleri Neleri Kapsamaktadır?

wordpress seo
wordpress seo

Eğer seo çalışmalarında bir uzman ile birlikte hareket ediyorsanız, yada sitenizi tamamen profesyonel bir seo uzmanına teslim ettiyseniz WordPress Seo da yapılması gerekenler ve sıralamada öncelik verilmesi gereken detaylar aşağıdaki gibi olmalıdır.

WordPress Site Tema Seçimi : WordPress kullanımında size özel yazılım/şablon yaptırabileceğiniz gibi hali hazırda üretilmiş olan mevcut temalardan da kullanabilirsiniz. Farklı sektörler için üretilmiş olan binlerce tema, şablon bulabilirsiniz. Burada ki dikkat edilmesi gereken tasarımın şıklığı ile beraber site hız değerlerinin, google page speed değerlerinin ortalamanın üstünde olmasıdır. Site hızı sıralama yükselmede, rakiplerinizin önüne geçmenizde sizlere büyük artı katacaktır.

Url Yapısı Ayarları : Tama seçiminizi doğru yaptığınızı düşünüyorsanız kurulum aşamasından Url Yapısınıda en doğru şekilde seçmek önceliğiniz olmalıdır. Sitenizin yönetim panelinde ayarlar kısmında değiştirilebilir url yapısını kolayca bulabilir ve istediğiniz değişikliği bu bölümden yapabilirsiniz. WordPress Seo Uzmanı tecrübelerinden ve deneyimlerinden hangisinin en doğru olacağını bilir ve bu detayı kesinlikle atlamaz, atlamamalıdır.

Site Başlığı ve Description Ayaları : WordPress seo uzmanı için bir diğer önemli ayrıntıda site başlıklarında ve açıklama kısmında olacaktır. Site başlığı karakter uzunluğu belirli sınırda olmalı, hedef kelime içerisinde barındırmalıdır. Bazı durumlarda site başlığı hatası ile karşılaşmak wordpress yazılımlarda sürekli başa gelen bir durumdur. Kimi zaman çift başlık sorunu yaşanmakta kimi zamanda başlıkta kullandığınız kelime sırası arama motorunda farklı görünmektedir. Bu sorunu Seo uzmanı takip ederek kısa sürede başlığını kalıcı şekilde oturtmalıdır.

WordPress keyword kullanımı : Son iki yıldır bir çok WordPress Seo uzmanı sitelerinde anahtar kelime kullanımında bulunmamaktadır. Bunda en son güncellemede keyword kullanımının önemsenmeyeceğinin belirtilmesi etkili olmuştur. Kısa süre biz seo uzmanları kullanmaya devam etsekte belirli bir süreden sonra keyword kullanımını tamamen bırakmış durumdayız. Sizler eğer bireysel olarak kendi sitelerinizin seo işleri ile uğraşıyorsanız bu konuda google güncellemelerine göz atabilirsiniz yada verim aldığınızı düşünüyorsanız kullanmaya devam edebilirsiniz.

WordPress Eklentilerinin Seo’ya katkısı

Wordpress Seo Eklentileri
WordPress Seo Eklentileri

WordPress sitelerin bir güzel tarafı binlerce eklentiye sahip olmalarıdır. Her gün yenisi ve farklı gereksinimlere uygun eklentiler sürekli ortaya çıkmakta ve bir çoğu da ilgi görmektedir. Sitelerimizde mutlaka kullanmamız gereken eklentiler olduğu gibi yoğun eklenti kullanımı da zararlar verebilir. Her bir eklenti sitenizin daha ağırlaşması ve kod yapısından şişkinlik yaratacağını bilmeniz gerekmektedir. Gereksiz eklentilerden ziyade sizlere seo da katkı verebilecek eklentilere öncelik vermeniz daha doğru olacaktır. Bunlardan birisine örnek vermekte gerekirse Cache eklentileridir. Sitelerinizde sıkıştırma, ön bellekleme yapan eklentilerdir. Popüler olarak 3-4 eklenti kullanıcılar tarafından ilgi görmektedir. Türkçe olan ve yazılımcısıda Türk olan Wp fastest cache eklentisi son yıllarda en çok tercih edilen olarak öne çıkmaktadır. Bu eklenti haricinde seo da ihtiyacınız olabilecek otomatik linkleme ve seo eklentileri olacaktır.

WordPress Seo Eklentisi

WordPress sitelerde Seo eklentisi kullanımı olmazsa olmazlardandır. Hem kullanım kolaylığı hemde faydası düşünüldüğünde farklı çözümler aramak yerine size en büyük katkıyı bu eklentiler verebilmektedir. Yoast Seo, All in one seo dünya genelinde öne çıkmış ve kulanıcı sayısının milyonlara ulaştığı eklentilerdir. İki eklentininde kendine özgü farklı bir arayüzü bulunmaktadır. Genelde Türk kullanıcılara göre all in one biraz daha sade ve kullanımı kolay, Yoast Seo ise daha yoğun kullanıcı beceri istemektedir. Her ikisindede WordPress Seo Uzmanı olarak deneyimi bulunan bizlerin size önerebileceği her iki eklentinin de tarafınızca tecrübe edilmesi ve kararınızı kendinizin vermesidir. Yada bizleri takip ederseniz ileriki yazılarımızda mutlaka bu iki eklenti arasındaki farka detaylı şekilde değineceğiz ve kararınızı tekrar gözden geçirmenizi sağlayacağız.

Author:
Seo Uzmanıyız sizlere en zor alanlarda da kısa sürede yükselmenize olanacak sağlayacak profesyonel destek vermektedir. Seo uzmanı arayan site sahipleri, ziyaretçi trafiği üst sıraya çıkarmak isteyenler, sitesinden daha fazla gelir ve müşteri hedefinde olanlar için Seo Uzmanı hizmetimiz tüm ülke genelinde bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzmanımıza Sorun