1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi Oy Verdi, Puan : 5,00 out of 5)

Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Yapılır

arama motoru optimizasyonu nasıl yapılır

Arama motoru optimizasyonu nasıl yapılır ve nereden başlanır sorularına yazımızda kısaca değineceğiz. Seo çalışmasını kendi yöntem ve becerileri ile yönetenlere bazı ipuçları ve teknikler hakkında da bilgi vermiş olacağız. Öncelikle sitemizin başlangıç ayarlarını kontrol edip seo çalışmasına başlamadan önce url yapısı kontrol ediyor ve temiz bir url yapısı olmasına dikkat ediyoruz. Url yapıları hakkında sitemizde yada internette bir çok paylaşılmış makale bulmanız mümkündür. Şayet url yapınız seo’ya uygunsa site başlıklarınızı doğru yapılandırmaya geçebilirsiniz.  Önerimiz site başlığınızda anahtar kelime geçirmeniz yönünde olacaktır.

Anahtar Kelimelerin Seçimi

Seo optimizasyonu için anahtar kelime son derece önemlidir. Bir çok kişi anahtar kelimenin ne olduğu bilir ancak bilmeyenler için kısaca üstünden geçelim. Anahtar kelime sizin sitenin aramalarda ziyaretçiler tarafından arama motoruna yazılıp bulunmasını istediğiniz en değerli kelimelerdir. Sadece bir adet anahtar kelimeniz olabileceği gibi birden çok anahtar kelimenizde olabilir. Buna karar vermek için anahtar kelimenizin google arama motorunda ayda kaç defa arandığını bulmanız gerekir. Bunun içinde google ads panelinde anahtar kelime planlayıcısı kullanabilirsiniz. Arama motoru optimizasyonu nasıl yapılır çalışmasında anahtar kelimler tesis edilmeden başlanması boşa giden çalışmalar olacak yada sitenizde oldukça az katkı verecektir.

Site İçerik ve Makale Yazıları

Arama motoru optimizasyonu için sitenize yükleyeceğiniz, yazacağınız makaleler oldukça önem taşır. Google sitede bulunan yazıların, içeriklerin kalitesine büyük önem verdiğini bilmekteyiz. Daha önce başka bir site içinde yayınlanmış makaleleri kopyalayıp kesinlikle sitenize koymamamız gerekir. Hatta başka sitelerden alıntı yapmanız bile önerilmez. Tamamen kendi hizmet alanlarınızla ilgili özgün içerikler eklemeniz daha iyi bir etki almanızı sağlayacaktır. İçeriklerin özgün olması da elbette yeterli olmayıp seo uyumlu hazırlamaları ve yüklemelisiniz. Yine sitemizden seo uyumlu makale nasıl yazılır hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bir kaç detayla kısaca üstünden yine geçmek gerekirse kelime sayısı minimum 300 olmalı, makale içinde anahtar kelime en az 3-4 kere geçmeli ve iç link inşasıda kurulmalıdır.

Seo Backlink Çalışması

Arama motoru optimizasyonu nasıl yapılır yazımızdan son backlink çalışmalarından bahsedeceğiz. Site ayarlarınız tam, içeriklerinizide atmaya başladığınız ve sıra backlink çalışmalarına geldiyse ücretli yada ücretsiz bakclink listesi hazırlayıp anahtar kelimeler üzerinden çalışmaya başlayabilirsiniz. Siteniz eğer yeni ise içerik aldıkça backlink sayısını artımanız önerilmektedir. Yeni bir site ise yoğun bir backlink çalışması faydadan çok zarar verecektir.

 

 

Author:
Seo Uzmanıyız sizlere en zor alanlarda da kısa sürede yükselmenize olanacak sağlayacak profesyonel destek vermektedir. Seo uzmanı arayan site sahipleri, ziyaretçi trafiği üst sıraya çıkarmak isteyenler, sitesinden daha fazla gelir ve müşteri hedefinde olanlar için Seo Uzmanı hizmetimiz tüm ülke genelinde bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzmanımıza Sorun