1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi Oy Verdi, Puan : 5,00 out of 5)

Seo Mu Yaptırmalıyım? Yoksa Reklam Mı Vermeliyim?

Seo Mu Yaptırmalıyım? Yoksa Reklam Mı Vermeliyim?

Ticaretiniz internet mecraları için uygunsa Seo Mu Yaptırmalıyım? Yoksa Reklam Mı Vermeliyim? sorusunu sizde kendinize soracak ve cevabını arayacaksınız. Bu soruya sizler için kısaca değinip en azından fikirlerimizi paylaşmak istiyoruz. Arada kalan yada tamamen kararsız olanlar için oldukça faydalı bir içerik olacağı umudundayız. Yazı ile ilgili herkesin fikirlerini bizle paylaşmasını umut etmekteyiz.

Firmanızın müşteri sayısını artırmak, şirketinizin ticari hacmini yükseltmek için çeşitli çözümler üretilebilmektedir. En kısa sürede geri dönüşün alınabileceği ve tamamen hedef kitlenizi bulabileceğiniz alanların başında internet dünyası ve arama motoru yani başta Google gelmektedir. Google reklamları ile belki bir kaç dakikada planlama yapıp, reklamlarınızı düzenleyip hemen yeni müşterilere ulaşmak kolaydır. Ancak Seo çalışması ile Google reklam yönetimi arasında maliyet hesaplamanızı kısa vadede değil uzun süreçte yan yana getirmeli ve kararınızı bu doğrultuda vermelisiniz. 

Üst Sıralar için Neden Reklamı Tercih Etmelisiniz?

Seo mu? Reklam mı?
Seo mu? Reklam mı?

Seo çalışmaları genelde kısa sürede etkisi olmayan çalışmalardır. Kısa süreden kastımız elbetteki günlük veya bir kaç haftalık çalışmalardır. Reklam yönetimi ise tamamen bundan farklı olarak anlık olarak çözümler sunar. Yani bugün reklamınızı hazırlar, bugün yayına alır ve bugün müşteri edinirsiniz. Ancak bu reklamlar bildiğiniz üzere günlük bütçe ile yönetilen reklamlardır. Bütçenizin bitmesi halinde reklamınız yayından kalkacaktır. Ayrıca reklam yönetimiz iyi değilse istediğiniz oranda müşteri sayısı da bulamayabilirsiniz.

Adwords reklam yönetimi ile bütçeniz dahilinde hemen ilk sıralarda yer bulacaksınız. Ancak sizinle beraber aynı sektörde reklam veren onlarca firma ilede rekabet yine yapılması gerekecektir. Google sizi ilk sırada mı gösterecek yoksa rakibinizi mi? Burdan çıkan sonuç da reklam yönetimi için yine bir uzmana ihtiyaç duyacağınızdır. Çok iyi optimize edilmiş bir reklam yöneticiniz olsada bilmeniz gereken bütçeniz her bittiğinde başa döneceğinizdir. Bunun size uzun vadede getireceği fayda ve yararı iyi değerlendirmeniz gerekmektedir.

Peki Seo çalışması ile neler yapılabilir ve kazançlarınız neler olacaktır. gelin aşağıda onunda cevabını birlikte arayalım. 

Reklam Yerine Seo Çalışması mı Yaptırmalıyım?

Seo çalışması yazımız içinde de değindiğimiz gibi uzun süreli bir çalışma gerektirmektedir. Belki çok önceleri bir kaç hamele ile ciddi yol kat eden çalışmalar olsa da günümüzde o kadar kolay değildir. Yaşanan rekabetin ve oluşan talepler ile ihtiyaçların yüksek olması nedeni ile basit dokunuşlarla çözüm almak çok zor hatta imkansızdır.

Site sahiblerinin bir çoğu genelde herşey bir anda olup bitiversin düşüncesinde hareket etmektedir. Bilinçli ve herşeyin farkında olan site sahipleri ile daha sabırlı ve kararlıdır. Piyasada uçuruyor, %100 yükseltiyoruz, ilk sıra/sayfa garanti gibi uçuk ifadelerle yanıtıcı bilgiler oldukça fazla dolaşmaktadır. Bir dokunuş ile veya basit bir paket seo çalışması ile bunun olması günümüz rekabet koşullarında neredeyse imkansız durumdadır. Eğer rakibimiz ciddi veya çok sayıda ise hemen google arama motorunda yükselme beklemeniz çok doğru olmayacaktır. Doğru ve sabırlı bir çalışma ile site sürekli üstüne koyarak ilerlemelidir.

Seo ile Ads Reklam Arasındaki Fark Nedir?

Google reklamları ile hemen müşteriye sahip olursunuz ancak seo ile bir kaç ay süreli müşteri bulmanız kolay olmaz. Reklamınız bütçeniz bitene kadar yayında kalır ancak Seo çalışması ile gece gündüz siteniz yayında ve önlerde görünür. Reklam için 30 günlük harcanacak bütçe, Seo için harcanacak bedelden genelde 3-4 kat yüksek olabilmektedir. Her gün belirli bütçe ile reklam verebilirsiniz ancak her gün o bütçenin bitiminde müşteri garantiniz olmaz. Sitenize gelecek ziyaretçi sayısı reklamlar ile her gün belirli sınırlı sayıda olurken seo çalışması ile sürekli artan bir ziyaretçiye ulaşırsınız.

Author:
Seo Uzmanıyız sizlere en zor alanlarda da kısa sürede yükselmenize olanacak sağlayacak profesyonel destek vermektedir. Seo uzmanı arayan site sahipleri, ziyaretçi trafiği üst sıraya çıkarmak isteyenler, sitesinden daha fazla gelir ve müşteri hedefinde olanlar için Seo Uzmanı hizmetimiz tüm ülke genelinde bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzmanımıza Sorun