1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi!)

Temanın Seo Çalışmasına Etkisi Var Mıdır?

temanın seo çalışmasına etkisi var mıdır

Bildiğiniz üzere web sitelerin yapımında kullanılan bir çok farklı yöntem ve kod yapısı bulunmaktadır. Temanın Seo Çalışmasına Etkisi Var Mıdır? sorusuna yanıt vererek merak edilenleri cevaplamaya çalışacağız. Bireysel olarak kendi bilgi ve becerileri ile web sitesi kuranların sayısı oldukça fazlalaşmıştır. Ancak burada yapılan yanlış kod yapıları nedeni ile sitenizden bir türlü istediğiniz verimi alamayabilirsiniz. Bu nedenle sitenizi kurmadan önce kod yapısından değişiklikler yada hazır tema kullanımında kod yapısına dikkat etmek yada gerekli özelleştirmeleri yapmak gerekmektedir.

Hazır Temalarda Seo uyumluluğu Nasıldır?

Hazır tema denince genelde ilk akla gelen WordPress olmakla beraber Joomla vb. gibi yapılar bulunmakta olup bunlar içinde yüzbinlerce farklı tema bulmanızda mümkündür. Bir çok kullanıcıyı cezbeden göze oldukça hoş gelen tasarımlar etkiliyeci olmakta ancak seo da istediğinizi size vermekte sorun yaşayabilmektedir. Seo hakkında kısa bir araştırma yaparak yada Seo uzmanı desteği alarak temanın kod yapısının projenize veya hedefine uyumlu olup olmadığını anlayabilirsiniz. Bunlara bir ufak örnek vermek gerekirse bir web sitesi ana sayfa olarak aramalarda kolayca bulunabilirken alt sayfalarında veya ana kelime dışındaki aramalarda bulunamamakta, görünmemektedir. Burdaki en büyük sorun muhtemeldirki temanın alt sayfa kod yapısı, breadcrumb ve H etiketlerinden kaynaklı olmaktadır. Bunu manuel olarak sizlerde değiştirebilirsiniz. Ancak kod yapısında php, html yazılım bilginiz hiç yoksa hata almanız, karıştırmanız da olası bir durumdur.

Her Tema Seo ya uyumlu mudur?

Bahsettiğimiz gibi sayısız tema bulmanız oldukça kolaydır ancak her tema maalesefki seo çalışması ile uyumlu değildir. Bir çok etken seo da çalışmanızı destekleyeceği için detaylı bir araştırma içinde olmanız tema seçiminde önemlidir. Site hız değerleri, Kod yapısındaki Tittle Başlık kullanımı, Breadcrumb kullanımı, Kategori, Tag ve Arşiv sayfa kod yapısı gibi bir çok detay Seo için önemlidir. Kimi temalar oldukça hızlı olabilir ancak kod yapısındaki sorunlar işinizi görmeyebilir ancak kimi temalarda kod yapısından az sorun olup hız sorunu yaşayabilmektedir. Eğer projeniz ciddi ve uzun soluklu bir çalışma düşünüyorsanız anlayacağınız acele etmeden detaylı bir araştırma ile tema seçimine karar vermelisiniz.

Temanın Seo Çalışmasına Etkisi Var Mıdır ? yazımıza sizde yıldız puan vererek katkıda bulunabilirsiniz.

Author:
Seo Uzmanıyız sizlere en zor alanlarda da kısa sürede yükselmenize olanacak sağlayacak profesyonel destek vermektedir. Seo uzmanı arayan site sahipleri, ziyaretçi trafiği üst sıraya çıkarmak isteyenler, sitesinden daha fazla gelir ve müşteri hedefinde olanlar için Seo Uzmanı hizmetimiz tüm ülke genelinde bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzmanımıza Sorun